سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

گواهینامه خودرو برای خانم ها

گواهینامه رانندگی برای خانم ها

بسیاری از خانم‌های شاغل، خانه دار و داadidas yeezy boost 350 turtle dove sac eastpak alpinestars caschi smith and soul luvme human hair wigs nike air max 90 futura best human hair wigs for black females smith and soul custom kings jersey deuce vaughn jersey custom nfl football jerseys inflatable kayak borsa prima classe yeezy shoes under 1000 air jordan 1 element نشجو روزانه به تردد در سطح شهر و یا حتی تردد بین شهری نیاز دارند. اما آیا ممکن است که بدون داشتن گواهینامه و خودرو، با ماشین‌های عمومی، تاکسی‌های اینترنتی و اتوبوس و مترو رفت و آمد کرد؟ مشخصا خیر. به جز صرفه اقتصادی، این موضوع بسیار زمان‌بر و طاقت فرساست. از این رو، امروزه بسیاری از خانم‌ها می‌خواهند درباره دریافت گواهینامه خودرو برای خانم ها بدانند. این کار به چه شکلی انجام می‌شود؟ آیا مدارک و مراحل بیشتری برای آن castelli vantaggio jersey donkeywinkekatze iwona wig benettonoutlet guardianiscarpe guardianialberto marellaabiti gabssaldi 24bottlesclima diegodallapalmaoutlet ovyescarpe lecosonnenschirm yara ellen wille belletress caliente marellaabiti نیاز است؟ چه کاری باعث می‌شود تا گواهینامه خودرو برای خانم ها آسان تر شود و احتمال قبولی بیشتر؟ برای دریافت پاسخ این سوالات به بخش آزمون آیین نامه مراجعه کنید، در ادامه با سایت آیین نامه رانندگی همراه باشید.

روش کلی دریافت گواهینامه خودرو برای خانم ها

در واقع روش کلی انجام کار چه برای آقایان و چه برای خانم‌ها هیچ تفاوتی ندارد. تمامی افراد با طی کردن این مراحل می‌توانند گواهینامه پایه سوم خود را دریافت کنند. اما این مراحل چیست؟

در ابتدا شما باید به فکر انتخاب یک آموزشگاه مناسب باشید. با پرس و جو، بررسی محیط آموزشگاه و وب سایت یا پیج آن می‎‌توانید این کار را انجام دهید. شاید بپرسید مگر این موضوع چقدر اهمیت دارد که به آن می‌پردازیم. باید بگوییم که انتخاب آموزشگاه از چند جهت دارای اهمیت زیادی است. به طور مثال اگر مکان آن از creolen gold gucci birkenstock linz sl footshopping sofas de lujo en piel nike wmns internationalist rosa cascos de moto para niños Parfums Femme the home deco factor air jordan 4 military black sneakers donna outlet geox spaccio online marella outlet abiti freschi birkenstock linz sl footshopping nike ads 2018 cicás hosszúujjú gyerekpóló scarpe guardiani uomo منزل شما دور باشد، مطمئنا نخواهید توانست به راحتی به آن رفت و آمد کنید. همچنین اگر کیفیت آموزش، مربیان و خودروهای موجود در سطح کافی و لازم نباشد، ممکن است به مشکل بربخورید. علاوه بر این، برخی آموزشگاه‌ها مبلغ بیشتری دریافت می‌کنند.

بعد از انتخاب آموزشگاه، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به آن مراجعه کنید. در ادامه این مدارک را شرح خواهیم داد تا متوجه شویم آیا برای آقایان و خانم‌ها متفاوت است یا خیر. پس از مراجعه با مدارک و پرداخت مبلغ، ثبت نام شما کامل می‌شود. بعد از آن، کلاس‌های تئوری آیین نامه و فنی برای شما برگزار می‌شود.

با شرکت در این کلاس‎‌ها و سپس قبولی در آزمون آیین نامه می‌توانید به مرحله بعد بروید. مرحله بعد همان مرحله عملی است. کلاس‌های شهری خود را باید بگذرانید تا بتوانید در آزمون شهری که نزد افسر راهنمایی و رانندگی برگزار می‌شود شرکت کنید. با قبولی در این آزمون گواهینامه شما به درب منزل پست خواهد شد. در سایت مطالب مفیدی درباره قبولی و نکات حرفه‌‎ای و مهم این آزمون‌ها وجود دارد که می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

آیا مدارک دریافت گواهینامه خودرو برای خانم ها و آقایان متفاوت است؟

شاید درباره دریافت گواهینامه بدون پایان خدمت برای آقایان بدانید. تا قبل از سال 1397 آقایان نیاز داشتند تا وضعیت مشخصی برای سربازی خود داشته باشند. یعنی معافیت یا کارت پایان خدمت داشته و ارائه کنند. اما بعد از 1397 این قانون لغو شد. بنابراین اکنون آقایان دیگر نیازی به ارائه چنین مدرکی ندارند. به همین دلیل است که دیگر مدارک ارائه شده توسط آقایان و خانم‌ها کاملا یکسان است.

گفتیم که مدارک لازم برای زنان و مردان تفاوت خاصی با هم ندارد. حال باید بررسی کنیم که این مدارک شامل چیست.

حین مراجعه برای ثبت نام گواهینامه پایه سوم باید با در دست داشتن شناسنامه و کپی آن و همچنین کارت ملی و کپی آن مراجعه کنید. قبل از عنوان کردن دیگر مدارک باید بگوییم که برای شناسنامه‌های چاپ جدید (که دست نویس نیستند)، نیاز است تا صفحات اول تا چهارم را کپی بگیرید. این موضوع به آن دلیل است که برخی اطلاعات شخصی دارنده مانند محل صدور در صفحه سوم درج شده است. علاوه بر این اگر تاکنون کارت ملی هوشمند شما صادر نشده است و فاقد این مورد هستید، ایرادی ندارد اگر رسید آن و فتوکپی رسید را ارائه دهید.

علاوه بر مواردی که گفته شد، یعنی شناسنامه و کارت ملی و کپی آن‌ها، شما نیاز دارید تا حدود 4 تا 6 عکس سه در چهار تمام رخ همراه داشته باشید. این عکس‌ها باید رنگی باشد، تمام رخ باشد، صورت در آن پوشیده نشده باشد، فرد بدون عینک و کلاه و شال باشد و همچنین لباس منطبق بر عرف جامعه بر تن داشته باشد. به علاوه این موارد، داشتن اطلاعات محل سکونت و شهریه ثبت نام نیز الزامی است. البته هزینه دریافت کتاب آیین نامه الزامی نیست.

روش دریافت گواهینامه برای خانم ها

آیا کار یک خانم در آزمون سخت تر است؟

گاهی اوقات عنوان می‌شود که خانم‌ها کار دشوارتری برای دریافت گواهینامه رانندگی دارند. برخی افراد و سایت‌ها می‌گویند که درست است امکان دریافت برای خانم وجود دارد اما افسران نسبت به خانم‌ها سختگیری بیشتری دارند!! آیا این موضوعات درست است و صحت دارد؟

به هیچ وجه! این موضوعات به هیچ وجه درست نیست و صرفا جنبه تبلیغاتی و ایجاد تردید در افراد را دارد. فراموش نکنید که تمامی داوطلبانی که برای دریافت گواهینامه رانندگی خودرو در آزمون آیین نامه و نیز شهری و نزد افسر شرکت می‌کنند، در ابتدا با هم مساوی هستند و هیچ یک نسبت به دیگری برتری ندارد.

در واقع تنها موضوعی که افراد را نسبت به یکدیگر متمایز می‌کند، علم و تسلط و مهارت آن‌هاست. آزمون آیین نامه تستی و چهار گزینه‌ای است. بنابراین نمره دهی و تصحیح آن به هیچ وجه سلیقه‌ای نیست و صرفا بر اساس پاسخ‌های صحیح انجام می‌شود. در آزمون شهری هم اگر فردی به طور کامل و بدون اشتباه بتواند تمامی موارد را به انجام برساند، افسر نمره کامل را برای او در نظر خواهد گرفت.

پس اگر خانم هستید و قصد شرکت در آزمون برای دریافت گواهینامه را دارید، اصلا نگران نباشید. تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید، مطالعه دقیق برای آزمون آیین نامه (به همراه بررسی سوالات و کارتکس‌های سال قبل از سایت آیین نامه رانندگی) و دقت در تمامی مراحل آزمون شهری است. با رعایت این موارد، بدون شک خواهید توانست بی هیچ مشکل و دردسری گواهینامه خود را دریافت کنید.

آیا امکان اخذ گواهینامه پایه دو و یک برای زنان وجود دارد؟

شاید راننده مینی بوس، اتوبوس و کامیون خانم کم دیده باشید. به همین دلیل این سوال پیش می‌آید که آیا اصولا و بر اساس قانون امکان دریافت گواهینامه پایه یک و دو خودرو برای خانم ها وجود دارد یا خیر.

پاسخ مثبت است! در واقع هیچ محدودیتی از لحاظ گرفتن گواهینامه برای یک خانم وجود ندارد. این مورد و مراحل انجام آن برای مردان و زنان تفاوت خاصی ندارد. اگر خانم و متقاضی اخذ پایه یک یا پایه دو هستید، می‌توانید با مراجعه به یک آموزشگاه رانندگی و با در دست داشتن مدارک، ثبت نام خود را انجام داده و سپس در کلاس‌‎ها و آزمون شرکت نمایید.

همان طور که در این مطلب مطالعه کردید، امکان دریافت گواهینامه خودرو برای خانم ها به سادگی وجود دارد و هیچ محدودیتی از این جهت نیست. با داشتن مدارک مذکور و پرداخت هزینه، می‌توانید برای دریافت گواهینامه پایه سوم، دوم و پایه یک ثبت نام کنید. همچنین گفتیم که نیازی به نگرانی از جهت آزمون وجود ندارد. تمامی افراد فارغ از هر موضوع جانبی، صرفا بر اساس مهارت خود در رانندگی سنجیده می‌شود. پس مهم نیست خانم هستید یا آقا. به هر حال باید برای آزمون تمرین و تکرار کافی داشته باشید و تمامی مراحل را به دقت انجام دهید.

آیا شما هم تجربه و نظری در این زمینه دارید؟ آیا خانمی را می‌شناسید که گواهینامه رانندگی، به خصوص پایه یک و دو داشته باشد؟ بی صبرانه در انتظار دریافت نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed