سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

هزینه گواهینامه پایه 3 در 1401

هزینه گواهینامه

اگر در این سایت به دنبال هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱، هستید باید بگوییم در این مسأله نیز شاهد رشد قیمت بوده‌ایم. خیلی از متقاضیان گواهینامه با چالش هزینه مواجه هستند. علاوه بر آن چالش یادگیری آیین‌نامه و نحوه آزمون دادن نیز برایشان چالش است.
برای اینکه بررسی دقیق‌تری روی همه جوانب گواهینامه گرفتن داشته باشید در این مقاله جوانب مختلف آن را در اختیار شما قرار داده‌ایم. علاوه بر لیست هزینه‌ها، مدارک لازم را در این سایت جمع‌آوری کرده‌ایم. در ادامه می‌توانید آن را مطالعه کنید.

حدود هزینه گواهینامه پایه 3 در  1401   

برا اساس نرخ مصوب هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱، تغییراتی داشته است. به طور کلی نمی‌توان قیمت دقیق آن را نوشت. اما حدود قیمت را می‌توان محاسبه کرد.

همچنین بخوانید: نمونه سوالات آیین نامه اصلی

وقتی شما برای گرفتن گواهی نامه اقدام می‌کنید. مراحل مختلفی را باید بگذرانید. از تشکیل پرونده، مراجعه به چشم پزشکی، آزمایش خون و بسیاری از موارد دیگر. خود آموزشگاه‌های رانندگی نیز در چند مرحله برای شما کلاس می‌گذارد. شما بعد از موفقیت در آزمون‌ها، به گواهینامه خود می‌رسید.
هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱، را به چند بخش تقسیم کرده‌ایم. به موارد زیر خوب دقت کنید:

بررسی هزینه گواهینامه پایه 3 در  1401   

۱- هزینه کلاس‌های تئوری که معمولاً کلاس‌های آن در خود آموزشگاه برای شما برگزار می‌شود. کسانی که شاغل هستند می‌توانند در ساعت‌های عصر در این کلاس‌ها شرکت کنند. مجموعا ۱۵ الی ۱۷ ساعت کلاس خواهید داشت یعنی ۱۸۰ هزار تومان.

۲-  کلاس عملی که با مربی رانندگی شما می‌گذرد. شما می‌توانید از هنرجویانی که در روند کلاس‌های عملی هستند پرس و جو کنید. انتخاب مربی خوب باعث می‌شود شما به مباحث عملی رانندگی بیشتر مسلط شوید. ضمن این نکته که مربی خوب باعث می‌شود شما اعتماد به نفس لازم برای یک رانندگی بی‌نقص را بدست‌آورید. در نتیجه با خیال راحت در آزمون افسر راهنمایی و رانندگی نیز قبول شوید. با این تفاسیر کلاس‌های عملی از ۲۰ تا ۲۵ ساعت خواهد بود با حدود قیمت ۸۰۰ هزار تومان.

۳- یک سری هزینه، برای امور اداری وجود دارد. مثلاً هزینه تمبر که باید به حساب‌هایی به نام نیروی انتظامی و شهرداری واریز شود. قیمت آن ۴۰ هزار تومان است.

قیمت گواهی نامه

۴- اگر در امتحان کتبی آیین‌نامه قبول نشوید. مجدداً باید آزمون دهید. آزمون‌های بعدی به شکل رایگان نخواهد بود. هزینه مردودی در امتحان آیین‌نامه برای هر بار ۳٫۰۰۰ تومان است.
سعی کنید در فرصت یک باره در امتحان آیین‌نامه قبول شوید. زیرا که بعد از مردودی یک هفته از زمان شما دوباره از دست می‌رود. شما بعد از یک هفته مجدداً مجاز به امتحان می‌شوید. با توجه به هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ صرفه‌جویی در وقت و هزینه امر مهمی است.

۵- فرض کنید شما در آزمون عملی مردود شده‌اید. با توجه به اینکه اگر بخواهید دوباره آزمون دهید، ۱۰ هزار تومان باید پرداخت کنید. یعنی هزینه مردودی در آزمون عملی این مقدار است.

۶- برای تکمیل پرونده خود در آموزشگاه، هزینه چشم پزشکی و آزمایش گروه خون حدوداً ۱۸۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد.
در نظر داشته باشید که آدرس چشم پزشکی و آزمایشگاه را آموزشگاه رانندگی‌ای که در آن هنر جو هستید، به شما خواهد داد.

۷- اگر قصد خرید کتاب آیین‌نامه را داشته باشید، هزینه خرید کتاب آیین‌نامه ۲۰٫۰۰۰ تومان است. توصیه می‌کنیم برای صرفه‌جویی در خرید، از هنرجویانی که در امتحانات قبول شده‌اند کتاب را به‌امانت بگیرید. البته در بعضی از سایت‌ها کتاب به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته شده که می‌توانید آن را دانلود کنید و سپس مطالعه کنید.
درجمع‌بندی این قسمت باید بگوییم هزینه گواهینامه رانندگی حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ هزار تومان خواهد شد.

کاردکس راهنمایی و رانندگی

هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ شامل هزینه کاردکس نیز می‌شود. کاردکس رانندگی همان برگه مجوزی است که شما برای شرکت درآزمون‌ها از آن استفاده می‌کنید. بعد از تمام شدن هشت جلسه آیین‌نامه همچنین دوازده جلسه کلاس شهر کاردکس برای شما صادر می‌شود. مدت اعتبار پرونده شما دوساله خواهد شد بعد از اخذ کاردکس. در نتیجه برای دوسال مهلت برای شرکت در آزمون آیین‌نامه و رانندگی دارید.

شماره حساب‌های جدید برای تشکیل کاردکس بر اساس هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

نیروی انتظامی به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۳۰۰۳ و مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان برای صدور گواهینامه است.
همچنین حساب شرکت پژوهش و توسعه ناجی ۰۲۲۳۰۹۳۸۳۳۰۰۷ به مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان برای خدمات الکترونیک است
برای حساب وزارت دارایی ۲۱۷۱۱۵۹۰۰۸۰۰۹ به مبلغ ۱۰۰۰ تومان برای تمبر است.
شهرداری حسابی دارد به شماره ۳۱۱۱۰۰۰۰۴۸۰۰۶ به مبلغ ۱۰۰۰ تومان برای تمبر است.

هزینه گواهی نامه 1401 چقدر است

بعد از اطلاع از هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱، مدارک لازم برای گواهینامه پایه ۳ را بررسی خواهیم کرد.
در نظر داشته باشید اگر شما همین امروز ۱۸ ساله شده باشید مجاز هستید تا برای گواهی نامه خود اقدام کنید.
اگر شما خانم هستید، باید مداریک را که در ادامه نگارش شده است را همراه خود داشته باشید. برای ثبت نام در آموزشگاه راهنمایی و رانندگی کارت ملی و شناسنامه لازم است. همچنین کپی از پشت و روی کارت ملی و شناسنامه صفحه اول با خود همراه داشته باشید. صفحه توضیحات از قلم نیندازید.

تکمیل پرونده 

با توجه به هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ و مدارک آن، متقاضیان مرد باید وضعیت نظام وظیفه را با ارائه مدرک داشته باشند. ذکر این نکته ضروری است متقاضیان مرد لازم نیست حتماً گواهی پایان خدمت یا معافی داشته باشند. اگر دانشجوباشند و در حال تحصیل هستند، می‌توانند گواهی اشتغال به تحصیل بیاورند.
اگر از آن دسته افرادی هستید که شناسنامه جدید دارید کارت ملی نیاز نیست. ۸ قطعه عکس ۳ در ۴ هم باید با خود همراه داشته باشید. تمام این مدارک برای ثبت‌نام کافیست. بعد از اتمام این مراحل به سراغ تکمیل پرونده پزشکی بروید.
برای تکمیل پروند خود باید تأیید پزشک و چشم پزشک داشته باشید. چشم پزشکی که در مراکز مربوط به ناجا فعال است.

هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ در این مرحله نیز وجود. پرونده شما اگر به مرحله تکمیل شدن رسید نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی می‌رسد. در این بخش شما باید هزینه‌هایی که در بلای مطلب ارائه شد را پرداخت کنید. یعنی آنچه مربوط به کلاس‌های تئوری و عملی شما می‌شود. پس از آن کلاس‌های شما طبق برنامه آغاز می‌شود.

مدارک لازم برای گواهینامه پایه ۳ شرکت در آزمون اصلی چیست؟

برای گرفتن گواهینامه از چندین آزمون باید گذر کنید. شما علاوه بر کسب اطلاع از هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ باید بدانید که قبولی در آزمون‌ها نیز شرط است. پس برای این مسأله زمان کافی کنار بگذارید تا بتوانید از همه مراحل عبور کنید. برای تشکیل کاردکس که در بالا تعریف آن گفته شد، برای آزمون آیین نامه اصلی باید مجموعه‌ای از مدارک را تهیه کرده باشید. آزمون اولیه شما که به صورت تئوری است را باید قبول شده باشید. همچنین آزمون عملی شما که توسط مربی انجام می‌شود نیز باید قبول شوید. برای شرکت در آزمون اصلی این دو مدرک قبولی ضروری است.

آزمون عملی و تئوری راهنمایی و رانندگی 

هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ ممکن است با توجه به شرایط شما بیشتر شود. یعنی هر چه در قبولی شما وقفه بیوفتد ممکن است این هزینه‌ها بیشتر شود. توصیه ما این است که حتماً آمادگی لازم را برای آزمون‌ها بدست‌آورید و با بیشترین تسلط وارد آزمون شوید. هر چقدر آرامش خاطر شما بیشتر باشد میزان قبولی شما بیشتر است. بعد از قبولی در آزمون تئوری حتماً زمانی را برای قبولی در آزمون عملی کنار بگذارید. اگر می‌توانید با مربی خود زمان‌هایی را به تمرین بپردازید. روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید تا به بهترین شکل برای آزمون عملی آماده شوید.

گواهینامه 1401

اگر هزینه گواهینامه پایه ۳ در ۱۴۰۱ برای شما مهم است. بهتر است برای بخش آزمون تئوری خود را تقویت کنید برای این کار می‌توانید در سایت‌های مختلف جستجو کنید و نمونه سؤالات مختلف را دانلود کنید. پرسش‌هایی که احتماً در آزمون با آن‌ها مواجه خواهید شد. پس در نتیجه میزان قبولی شما چند برابر می‌شود. همچنین می‌توانید پاسخ نامه سؤالات تستی را مرور کنید تا بیشتر در ذهنتان تثبیت شود.
قبولی در آزمون آیین‌نامه کار راحتی خواهد بود، اگر توصیه‌ها را به خوبی عمل کنید.

سؤال بعدی که ممکن است هنرجویان داشته باشند این است که چه مدت پس از آزمون عملی گواهینامه را خواهید داشت؟

ارسال گواهینامه معمولاً ۱۵ روز تا یک ماه است. در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید که فرم‌های مربوط به آدرس و کد پستی را دقیق پر کنید. تا به شکل دقیق به دستتان برسد. و دیگر درگیر رفع نواقص مدارک خود نباشید. همچنین کد پستی پشت کارت ملی درج شده است. اما به هر حال هر نوع مقایرتی ممکن است مشکل ساز شود.

اگر شما در آزمون اصلی قبول شوید، آموزشگاه برای شما رسیدی صادر می‌کند مبنی بر قبولی شما در آموزشگاه، خیلی از افراد تصور می‌کنند با استفاده از این رسید می‌توانندرانندگی کنند.. اما باید بگوییم به هیچ عنوان نمی‌توانید از این رسید به عنوان گواهی نامه خود استفاده کنید. این کار امری غیر قانونی است. شما بعد از اخذ گواهی نامه می‌توانید پشت فرمان بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed