سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین المللی رانندگی 1401

هزینه گرفتن گواهینامه بین المللی

ممکن است در سال جدید هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ برای شما هم دغدغه شده باشد. راهکار‌های ان مقابه شما را به سرعت به خواسته خود نزدیک می‌کند. در ۱۰ سال گذشته شاید هزینه گرفتن گواهینامه به اندازه این چند سال اخیر نبود. خیلی از افراد به راحتی اقدام می‌کردند و به سرعت می‌توانستند مسیر رانندگی را پیش بگیرند.
هنرجویان و متقاضیان اخذ گواهینامه این روز‌ها با چالش‌های زیادی مواه هستند. از طرفی هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ یک دغدغه شده است. همچنین در بخش‌های علمی و فنی نیز باید به تسلط نسبی دست پیدا کنند. هزینه‌هایی که این روز‌ها در توان خیلی از هنرجویان نیست. متأسفانه هر ساله نیز با افزایش قیمت قابل توجهی رو به رو هستیم.

همچنین برای شرکت در آزمون میتوانید مقاله روبه رو بخوانید: آزمون آیین نامه

هزینه‌هایی که باید برای مراحل گرفتن گواهینامه بین‌المللی پراخت کنید، چیست؟

در ادامه این مقاله به شما لیست هزینه‌هایی که باید برای مراحل گرفتن گواهینامه بین‌المللی پراخت کنید را خدمتتان ارائه می‌کنیم.
اگر شما هم در جاده‌هایی غیر از خاک ایران رانندگی می‌کنید یا قصد ان را دارید. حتماً واقف به این نکته هستید که نیازمند یک گواهینامه بین‌المللی هستید. در نتیجه گواهینامه معمولی کشور خودتان، در کشور دیگر کاربردی نخواهد داشت.
برای گرفتن گواهی نامه بین‌المللی شما نیاز به گواهی نامه بین‌المللی یا IDP دارید. همچنین نیازمند مدرکی هستید که به کشور‌های عضو سازمان جهانی اتومبیل رانی اجازه رانندگی شهروندان آن کشور را می‌دهد.

گواهی نامه بین‌المللی یا IDP

۱۹۶ کشور عضویت در این سازمان دارند. ایران نیز عضور این سازمان است. بعد از گرفتن گواهی نامه بین‌المللی اجازه رانندگی در کشور‌های عضو را خواهید داشت.
گواهی نامه بین‌المللی رانندگی چیست؟ هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ به چه صورت است؟
برای اطلاع از پاسخ این جواب‌ها تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در اصل گواهی نامه بین‌المللی رانندگی مدرکی است که در سایر کشور‌ها به شما اجازه رانندگی می‌دهد. مدت زمان یک ساله یا سه ساله برای این مدرک تعریف شده است. این موضوع بسته به نوع درخواست شما می‌باشد.
برای صدور گواهی نامه بین‌المللی نباید به ناجا یا پلیس +۱۰ یا مراکز مربوط به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. مراحل آن مانند اخذ و صدور گواهی نامه پایه ۳ نیست.

هزینه گرفتن گواهینامه بین المللی در سال 1401

 

اگر شما به دنبال گواهی نامه بین‌المللی هستید در اصل مانند توریست در سایر کشور‌ها تلقی می‌شوید. درست مانند آنچه مسافران و گردشگران نیاز دارن. پس این امور به سازمان گردشگری و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی مربوط می‌شود.
ابتد لازم است قصد سفر کنید. در مرحله بعد حتماً بایدگواهی نامه داشته باشید. همچنین گذرنامه یا پاسپورت نیز از ضروریات می‌باشد. در این شرایط لازم است بدانید برای گرفتن گواهی نامه بین‌المللی چه باید کرد.

چگونه گواهی نامه بین‌المللی بگیریم؟

طبق توضیحاتی که داده شد مسئول صدور گواهی نامه بین‌المللی را باید پیدا کنید. پس یعنی باید به سازمان گردشگری و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی مراجعه کنید. صدور گواهی نامه بین‌المللی از دو راه قابل انجام است. حضوری و اینترنتی.

اگر به صورت اینترنتی می‌خواهید اقدام کنید، دریافت گواهی نامه بین‌المللی به صورت اینترنتی و غیر حضوری زمانی ۷ روزه نیاز دارد. نکته مهم این است که گواهی نامه بین‌المللی درب منزل فرستاده می‌شود.
اما حضوری دریافت کردن گواهی نامه یک مزیت مهم دارد. دریافت گواهی نامه بین‌المللی حضوری پس از یک ساعت امکان‌پذیر خواهد بود.

دریافت گواهی نامه بین‌المللی به چه صورت ممکن است؟

سؤالی که برای کاربان سایت ممکن است بوجود بیایید این است که دریافت گواهی نامه بین‌المللی به چه صورت است؟ اگر بخواهم به صورت حضوری کار‌هایش را انجام دهم کجا مراجعه کنم؟ در تمام کشور مرکز‌های اصلی یا نمایندگی سازمان گردشگری و اتومبیل‌رانی قرار دارند. برای یافتن نزدیک‌ترین شعبه برای دریافت گواهی نامه بین‌المللی به سایت https://gis. taci.ir سر بزنید. بعد از ورود به سایت با انتخاب نزدیک‌ترین محل و انتخاب هدف خود راهنمایی خواهید شد.

راه ساده‌تری نیز وجود دارد. شما می‌توانید برای پیگیری دریافت گواهی نامه بین‌المللی با شماره ۰۹۶۲۹ تماس بگیرید. از مسؤلان راهنمایی بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ می‌توانید از این راه اقدام کنید.

بعد از اینکه نزدیک‌ترین مرکز را پیدا کردید، حتماً مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی‌نامه بین‌المللی را تهیه کنید.

مدارک لازم برای دریافت گواهی نامه بین‌المللی چیست؟

ابتدا لازم است گواهی نامه پایه سه خود را همراه داشته باشید. البته باید حداقل یک ماه از اعتبار آن مانده باشد. اگر اعتبار گواهی نامه شما گذشته باشد، یا کمتر از یک ماه مانده باشد فوراً نسبت به تمدید آن اقدام کنید. بعد مراحل گرفتن گواهی نامه بین‌المللی را پیش بگیرید.

گواهینامه بین المللی 1401

مدرک دوم لازمه سفر‌های خارجی است. یعنی هر کس برای خروج از کشور به آن نیاز دارد. پاسپورت یا گذرنامه و کپی آن. بدون شک گواهی نامه بین‌المللی برای کسانی که سفر‌هایی ‌می‌روند به خارج از کشور لازم است. پس هر کسی که قرار باشد از کشور خارج شود به گذرنامه نیاز دارد. و این یک مسأله ضروری برای او خواهد بود. اگر هنوز برای دریافت گذرنامه اقدام نکردید، ابتدا باید به سراغ تهیه آن بروید. آگاهی از هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ مسیر را برای شما روشن‌تر میشازد. تا با توجه به بودجه خود اقدام کنید. به نوعی مدیریت مالی داشته باشید.

گواهی نامه دارای اعتبار

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گواهی نامه دارای اعتبار دارید کنارش گذرنامه هم موجود دارید، از روی هر دو کپی تهیه کنید. در نتیجه یک قطعه عکس لازم دارید.
حالا وقت عمل کرذن است! می‌توانید به مراکزی که از قبل از روی سایت آدرس آن را پیدا کرده‌اید در ساعات ادارای مراجعه کنید. در این مراکز هزینه گرفتن گواهی نامه بین‌المللی مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود. پس این هزینه را پرداخت می‌کنید. بعد از آن فرم مربوط به اخذ گواهی نامه بین‌المللی را به زبان فارسی و انگلیسی پر می‌کنید.

بعد از اینکه مدارک را ارائه کردید درست بعد از یک ساعت گواهی نامه بین‌المللی در دست شماست.
هزینه گرفتن و ثبت نام گواهینامه بین‌المللی رانندگی ۱۴۰۱ در این مطلب ذکر شده است. گواهی نامه بین‌المللی شما امکان ترجمه به ۷ زبان را خواهد داشت. انگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی، آلمانی، اسپانیائی، چینی زبان‌هایی است که شما می‌توانید گواهی نامه بین‌المللی را به این زبان‌ها ترجمه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed