سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

نمره منفی آزمون آیین نامه چگونه است؟

نمره منفی آزمون آیین نامه

اگر متقاضی گرفتن گواهینامه پایه سوم یfsu football jersey college football jerseys jordan proto max 720 fsu football jersey borsa prima classe uberlube luxury lubricant keyvone lee jersey asu football jersey oregon football jerseys jordan air force 1 uberlube luxury lubricant custom dallas stars jersey kansas city chiefs crocs durex intense vibrations ring latex hood ا هر گواهینامه رانندگی دیگری باشید، حتما می‌دانید که قبل از آزمون عملی یا همان شهری، نیاز است تا آزمون آیین نامه را بگذرانید و در آن قبول شوید. این آزمون یک آزمون تستی است. یعنی سوالات به شکل چهار گزینه‌ای مطرح می‌شود. شما نیاز دارید تا تعداد مشخصی از سوالات را درbelletress caliente castelli tutto nano jersey andcamicienegozi blaineharmont belletress caliente donkeywinkekatze negozitata capsvondutch blaineharmont vondutchmutzen ja morant jersey original moorecains belletress caliente moorecains ynotborse ست پاسخ دهید تا حد نصاب قبولی را داشته باشید. اما با توجه به تستی بودن آزمون، بسیاری درباره نمره منفی ازمون ایین نامه سوال می‌کنند. آیا نمره منفی آزمون آیین نامه وجود دارد؟ یعنی آیا به ازای پاسخ غلط، پاسخ صحیح شما حذف می‌شود؟ با سایت آیین نامه رانندگی همراه باشید تا پاسخ این سوال مهم را بیابید.

نمره منفی در آزمون آیین نامه چگونه است؟

بیایید در ابتدا نگاهی به وضعیت و اطلاعات آزمون آیین نامه و همچنین شرایط قبولی در آن نگاهی بیندازیم. بدین صورت علاوه بر موضوع نمره منفی، متوجه خواهیم شد که شروط لازمی که باید آن‌ها را کسب کنید کدام است.

آزمون به صورت تستی و کاغذی برگزار می‌شود و دارای 30 سوال چهار گزینه‌ای استnike jordan proto max milan jersey 2022 23 durex skin feel sex toy shop custom made baseball jerseys nike air max sale nfl gear custom made baseball jerseys custom soccer jerseys nike san diego padres sex toy shop adidas juventus 22 23 nike jordan proto max nike san diego padres custom soccer jerseys . زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است، 20 دقیقه می‌باشد. شاید 20 دقیقه برای 30 سوال زمان اندکی به نظر بیاید، اما نگران نباشید. اگر روی سوالی وقت تلف نکنید، مطمئنا خواهید توانست در زمان معین شده و قانونی به تمامی سوالات برسید. حتی شاید چند دقیقه اضافه هم به دست بیاورید تا برخی سوالات را چک کنید.

در بسیاری از آزمون‌های تستی برگزار شده، اگر به سه سوال غلط پاسخ دهید، یکی از پاسخ‌های صحیح شما نیز به همراه این سه سوال حذف می‌شود. اما نکته مهم این است که آزمون آیین نامه به این شکل برگزار نمی‌شود و دارای نمره منفی نیست. پس با داشتن مطالعه کافی و با خیال راحت در آن شرکت کنید.

اما برای قبولی نیاز به چه میزان پاسخ صحیح است؟ در واقع شما نیاز دارید تا از 30 عدد سوال، به 26 تای آن پاسخ درست بدهید. یعنی در بیشترین حالت ممکن، فقط می‌توانید چهار نادرست داشته باشید. به این معنا که اگر فردی چهار غلط داشته باشد و بقیه صحیح باشد قبول می‌شود، اما اگر فرد دیگری دارای 5 غلط یا بیشتر باشد، در آزمون مردود خواهد شد. دقت داشته باشید که سوالات پاسخ داده نشده یا همان سفید در این موضوع اثر نمی‌گذارد. یعنی شما الزاما باید 26 پاسخ درست داشته باشید تا آزمون را پاس کنید. پس ملاک، فقط تعداد پاسخ‌های صحیح است (نه غلط‌ها).

نبودن نمره منفی در آزمون آیین نامه چه تاثیری دارد؟

در نگاه اول شاید به نظر برسد که این موضوع ابی‌اهمیت است! اما جالب است بداbaltimore ravens trikot jackson harmont&blaine jakne champion outlet geox spaccio online chaqueta hombre nike sportswear down fill windrunner Chile nike zimne boty polo ralph lauren купить josh allen womens jersey yeezy march 2022 michael kors beige combinaison fee maraboutee sneakers donna tono cenizo oscuro tamaris myggia haibike sduro fullseven lt 4.0 2019 کرد! اگر داوطلب آزمون و دریافت گواهینامه هستید، ادامه را به هیچ وجه از دست ندهید.

در آزمون‌های همراه با نمره منفی، به دلیل اینکه پاسخ غلط، امتیاز جواب درست را نیز از بین می‌برد، نباید شانسی پاسخ داد. به این علت که اگر شانسی و تصادفی پاسخ دهید و جواب شما غلط باشد، نه تنها امتیاز آن سوال را از دست می‌دهید، بلکه بیشتر ضرر می‌کنید و قسمتی از امتیاز پاسخ‌های صحیح شما نیز از بین می‌رود.

این در حالی است که در آزمون آیین نامه به دلیل عدم وجود نمره منفی، می‌توان بدون نگرانی در مواقع ضروری به سوالاتی که هیچ جوابی برایشان ندارید، تصادفی پاسخ دهید. در واقع برای این آزمون، نکته دارای اهمیت این است که نباید سوالی را خالی بگذارید. تا حد امکان سعی کنید درباره آن فکر کنید، اما اگر هیچ جوابی به ذهنتان نرسید، حداقل تصادفی به آن پاسخ دهید! اگر صحیح باشد امتیاز آن را می‌گیرد و اگر غلط باشد، امتیازی را از دست نخواهید داد.

ترفندی که از این موضوع حاصل می‌شود این است که وقتی به سوالی رسیدید که درباره آن بسیار شک دارید، یا پاسخ را نمی‌دانید و آن قسمت را مطالعه نکرده‌اید، ابتدا تا می‌توانید گزینه حذف کنید. ممکن است یک یا دو گزینه به شکل واضحی غلط باشد. ابتدا آن‌ها را حذف کنید. سپس بین گزینه‌های باقی مانده فکر کنید و اگر در نهایت به هیچ جوابی نرسیدید، بدون اتلاف زمان یکی را شانسی انتخاب کنید. به طور مثال، اگر دو گزینه را حذف کرده باشید، به احتمال 50 درصد یکی از دو گزینه باقی مانده جواب درست است!

نمره منفی آزمون آیین نامه چگونه است؟

نکات و ترفندهای طلایی برای قبولی در آزمون

حال که متوجه شدیم نمره منفی آزمون آیین نامه چگونه است، بهتر است به نکات مهمی اشاره کنیم که می‌تواند شما را در قبولی کمک شایانی کند. مطمئنا با رعایت نکات زیر که برگرفته از نکات آزمون و تجربیات شرکت کنندگان قبلی است، مسیر شما هموارتر خواهد شد.

در ابتدا با بحث مطالعه و آمادگی برای آزمون آیین نامه آغاز می‌کنیم. دقت کنید که مطالعه باید به اندازه کافی باشد. البته نه آن اندازه که باعث خستگی شما شود. شاید تصور کنید باید کتاب را از ابتدا تا انتها بخوانید! اما در واقع بهترین کار، مطالعه نمونه سوالات سال‌های قبل است. یعنی مطالعه هدفمند. سعی کنید سوالات را از سایت دریافت کرده و شروع به مطالعه آن‌ها کنید. مطمئن باشید که هم یاد خواهید گرفت و هم این سوالات و مشابه آن‌ها برای شما نیز تکرار خواهد شد.

در آزمون شما زمان نامحدود ندارید. بنابراین اگر مدیریت آزمون خوبی داشته باشید، می‌توانید به خوبی از پس آن بربیایید. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که گاهی اوقات برخی داوطلبان، صرفا به دلیل اتلاف وقت، با یک یا دو پاسخ صحیح کمتر نسبت به حد نصاب (26 صحیح) رد می‌شوند. از سوالات سخت رد شوید و آن‎‌ها را برای آخر بگذارید. روی سوالات تمرکز کنید و زمان را هدر ندهید. به این صورت بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

نکته دیگر این است که سعی کنید زمانی را نیز برای مطالعه برخی اعداد مهم و همچنین بعضی نکات فنی بگذارید. از اعداد و بخش فنی خودرو در مجموع حدود 4 تا 9 سوال (بسته به آزمون) مطرح می‌شود. همچنین قسمت حق تقدم و تابلوها نیز بخش حایز اهمیت دیگر آزمون هستند. پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه نمونه سوال، نگاهی به تابلوها نیز بیندازید و آن‎‌ها را به خاطر بسپارید.

بودجه بندی سوالات آیین نامه به چه شکل است؟

بالاتر اشاره مختصری به این موضوع کردیم. اما شاید بخواهید بیشتر درباره آن بدانید.

بخش‌های کلی بودجه بندی آزمون متشکل از سوالات تابلوها و علائم، حق تقدم، فنی، سوالات عددی و سوالات در ارتباط با قوانین است. نمی‌توان بودجه بندی کاملا دقیق و مشخصی برای آزمون در نظر گرفت، زیرا چند دسته سوال خاص وجود دارد و هر یک ویژگی‌های خود را دارد. اما به طور کلی از تابلوها، حق تقدم و قوانین سوالات زیادی طرح می‎‌شود.

اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که به دنبال بودجه بندی نباشید تا قسمتی را از مطالعه خود حذف کنید. زیرا ممکن است بودجه بندی کارتکس شما متفاوت باشد و ضرر کنید. بهترین کار، تمرکز روی نمونه سوالات است.

در این مطلب از وب سایت آیین نامه رانندگی، موضوع نمره منفی آزمون آیین نامه را بررسی کردیم. عنوان کردیم که نمره منفی در این آزمون وجود ندارد و شما می‌توانید به راحتی و با خیالی آسوده در آن شرکت کنید. امیدواریم با رعایت تمامی نکات مهم ذکر شده، آزمون موفقیت آمیزی را پشت سر بگذارید.

قبلا در آزمون شرکت کرده‌اید یا قصد شرکت در آن را دارید؟ تجربه و نظر شما در این باره چیست؟ حتما نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed