سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

قوانین جدید گواهینامه رانندگی 1401

قوانین جدید گواهینامه

قوانین جدید گواهینامه رانندگی ۱۴۰۱  برای کسانی که به تازگی گواهینامه دریافت کرده‌اند اهمیت زیادی دارد. این قوانین ممکن است هر چند سال یکبار تغییر کند. برای جلوگیری از هرگونه تخلف حتماً لازم است در طی دوره‌های آموزشی، این نکات مرور شود.

قوانین گواهینامه رانندگی ۱۴۰۱

قوانین جدید گواهینامه رانندگی ۱۴۰۱ در جهت حفظ سلامت رانندگان است. البته با رعایت آن‌ها از بسیاری از تصادفات جلوگیری می‌شود. رانندگان بعد از اخذ گواهینامه بسیار کم تجربه هستند. هر چقدر سطح آگاهی خود را در رابطه با شرایط و ضوابط رانندگی بالا ببرند به نفع خودشان است.

توصیه اکید ما این است قوانین جدید  را حتماً مطالعه کنید. به ویژه کسانی که در ماه اول اخذ گواهینامه هستند. زیرا که در سه ماه اول مبتدی‌ها نمی‌توانند به تنهایی رانندگی کنند. در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. رانندگان در ابتدای دوران رانندگی خود با ید بیشتر به قوانین مسلط باشند. این یکی از اصول شهروندی است.   موارد زیر به  آگاهی بیشتر شما رانندگان بیشتر کمک می‌کند. حتماً مطالعه کنید.

قانون جدید گواهینامه

قوانین مهم گواهینامه رانندگی 1401

  • افرادی که گواهینامه رانندگی را دریافت کرده‌اند، در سه ماه اول مجاز به اینکه به تنهایی رانندگی کنند نیستند و حتماً باید یک فرد با تجربه به هنگام رانندگی کنار آن‌ها بنشیند.
  • در سال اول دریافت گواهینامه اجازه تردد به بیرون شهر را ندارند، و در ساعات ۲۴ تا ۵ صبح مجاز به رانندگی نیستند. حتما دقت نظر را در ساعات تردد داشته باشید.
  • طبق قانون جدید تصویب شده، دیگر برای دریافت گواهینامه نیاز به اینکه حتماً کارت پایان خدمت داشته باشید، نیست. پس با توجه به این موضوع، بدون رفتن به سربازی هم، می‌توانید گواهینامه داشته باشید.
  • گواهینامه رانندگی پایه سوم دارای اعتبار ۱۰ ساله است، بعد از تمام شدن این دوران، فرد باید در صورتیکه از نظر سلامت جسمی روحی تأیید شده باشد، اقدام به تمدید گواهینامه برای ده سال دیگر کند.
  • رانندگان مبتدی باید علامت احتیاط راننده مبتدی می‌باشد، را در جلو و عقب ماشین نصب کنند.

همچنین میتوانید نمونه سوالات آیین نامه مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed