سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی

راهکار قبولی در امتحان رانندگی

آزمون عملی راهنمایی و رانندگی به نسبت آزمون آیین‌نامه با چالش‌های بیشتری مواجه خواهید شد. شما علاوه بر اینکه باید بر استرس خود غلبه کنید باید تمام مهارت‌ها و تکنکی‌های فنی‌ای که در دوره آموزشی یادگرفتید را در این آزمون پیاده کنید. در این مقاله راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی به شما مخاطبین محترم ارئه شده است. ‌امیدواریم با رعایت یک سری نکات کاربردی بتوانید بیشترین بازدهی را در آزمون داشته باشید.
اول از همه برای راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی به شما می‌گوییم که نگذارید استرس شما را هدایت کند. سعی کنید در طول آزمون بر آن غلبه کنید تا به راحتی بر شرایط سوار شوید. یکی از دلایل این استرس عدم آگاهی از نحوه امتحان و شرایط و اتفاقات آن است. به بیان ساده‌تر اگر شما از آنچه در آزمون رخ می‌دهد، اطلاع داشته باشید مطمئناً استرس و نگرانی شما کمتر خواهد بود.

راهکار قبولی در آزمون عملی رانندگی

در این مقاله سعی شده است راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی را به صورت دقیق و با جزئیات در اختیار شما قرار دهیم. فاکتور‌های قبولی در آزمون عملی رانندگی باید بر اساس نظر افسر سنجیده شود. نکات مهم این مسأله را در این مطلب می‌توانید مطالعه کنید.
جزئی نگری راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی است. اگر شما در طی دوره آموزشی خود مربی خوبی داشته باشید، حتماً این نکته را به شما گوشزد می‌کند.
هنرجو باید از همان ابتدا به جزئی‌ترین موارد دقت کند. اولین چیزی که برای افسر اهمیت دارد تنظیم آینه، صندلی راننده و راهنما زن در هنگام حرکت است.

اولین کار بعد از نشستن در ماشین؟

پس اولین کار بعد از نشستن در خودرو این باشد که صندلی خود را به شکلی تنظیم کنید که پا‌های شما راحت به پدال‌ها برسد و بر آن کنترل داشته باشید. راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی موارد بسیاری است که در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.
بعد از انجام این کار، آینه‌ها را بررسی کنید. تمامی آن‌ها را براساس زاویه دید خود تنظیم کنید. کمربند خود را ببندید و ترمز دستی را نیز پایین ببرید. قبل از حرکت کردن باید به راهنما و جهت حرکت خود توجه کنید. در هنگام خروج از محلی که توقف کرده‌اید حتماً راهنما بزنید. اگر همین چند مرحله را به درستی انجام دهید، توجه افسر را به خود جلب کرده‌اید و از استرس شما نیز کم می‌شود. زیرا که برای افسر این پیش فرض را ایجاد می‌کنید که شما به شکل اصولی رانندگی می‌کنید.
راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی می‌تواند شامل کلاچ زدن نیز باشد. نگذارید با یک اشتباه کوچک از قبولی محروم شوید.

راهکارهای قبولی در امتحان عملی رانندگی

خاموش نشدن ماشین

کلاچ زدن هر چند تکنیک ساده‌ای به نظر می‌رسید، اما زمانی که شما استرس داشته باشید و در محیط آزمونی قرار بگیرید ممکن است سنگ راه شما باشد! باید فشار روی کلاچ همچنین بالا آوردن پا از روی آن به آرامی و کنترل شده باشد. زیرا اگر اصولی کلاچ نگیرید، باعث خاموشی ماشین و یا پریدن ناگهانی آن می‌شود. اگر قبولی در آزمون بحث ما باشد باید بدانید در آزمون و در کنار افسر رانندگی به هیچ عنوان چنین نباید بی‌دقتی صورت گیرد و با نیمه کلاچ گرفتن ماشین خاموش شود. نیازی به عجله نیست. تمامی مراحل را با آرامش خاطر انجام دهید. با خود مرور کنید هر چقدر طول بکشد اهمیتی ندارد. مهم این است که تمامی اصول به درستی در مقابل افسر انجام شود. همه این نکات راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی در آزمون خواهد بود. عجله در برداشتن پا از روی کلاچ و خاموش کردن شما را از ادامه آزمون محروم می‌کند.

اصول فنی در رانندگی

راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی این است که هنرجو حرکات کنترل شده و نرمی داشته باشد. حرکات نرم نشان دهنده این است که راننده به اصول فنی مسلط است. بر عکس آن هم می‌تواند باشد. حرکات شدید و ناگهانی مثل گاز دادن سریع و با عجله، ترمز‌های شدید و منقطع همچنین پیچاندن فرمان به صورت ناگهانی می‌تواند نتیجه آزمون شما را تحت تأثیر قرار دهد. ترمز گرفتن نباید به گونه‌ای باشد که افسر کنار دست شما با شتاب به سمت شیشه جلویی ماشین خم شود.
خاموش نشدن ماشین راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی است. با حواس جمع رانندگی کنید یعنی بهترین خود را برای روز آزمون بیاورید. هر خطایی که بکنید و با آن ماشین خاموش شود، حین آزمون به هیچ عنوان توسط افسر بخشیده نخواهد شد.

راهکار قبولی برای امتحان عملی رانندگی

راهکاری برای قبولی در امتحان عملی رانندگی

اگر قصد‌ ایست کامل دارید برای آن راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی وجود دارد یعنی قبل از خلاص کردن ماشین و دنده ناگهانی پای خود را از روی کلاچ برندارید. اینگونه ماشین در لحظات آخر ممکن است خاموش شود. نتیجه آزمون شما را همین اشتباه منفی می‌کند.
از دیگر موارد در راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی این است که بر نحوه عملکرد کلاچ تسلط کامل داشته باشد. کلاچ ماشین‌ها و میزان سفتی و نرمی آن‌ها با هم تفاوت دارند. اکثرا ماشین‌های افسران کلاچ‌های فوق‌العاده نرمی دارند در نتیجه کنترل آن برای مبتدیان ممکن است سخت باشد. هنگام آزمون و قبل از حرکت سعی کنید با تست کلاچ قلق خاص آن را به دست‌آورید. نیم کلاچ حرکت کردن می‌تواند شما را از خاموش کردن ماشین برهاند. شما با این راهکارها قبولی در امتحان عملی رانندگی که در این مطلب ارائه شد به راحتی می‌توانید در آزمون عملی خود سربلند شوید.

راهکار قبولی 

پارک دوبل و دور دو فرمان از بخش‌های تخصصی و اصلی کار است که به یادگیری دقیق نیاز دارند. راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی این است که از قبل از آزمون برای این دو مورد تمرین‌های زیادی کرده باشید. هر تعداد بیشتری که تمرین کنید در جلوی افسر این تکنیک‌ها را راحت‌تر انجام می‌دهید.
البته که برای بعضی از افراد دور یک فرمان نیز چالش‌های زیادی دارد. مثلاً اگر هنرجو نتواند با دقت و سرعت عمل فرمان را بچرخاند ممکن است این خش آزمون را از دست بدهد.

در هنگام پارک دوبل به سعی کنید ماشین را خاموش نکنید. استفاده از راهنما در جهت درست را نیز فراموش نکنید. فاصله ماشین با جدول را رعایت کنید. حتماً برای گذراندن دوره آموزشی با مربیانی کلاس بردارید که دائماً راهکارهای قبولی در ازمون عملی رانندگی برای شما شرح دهد. نکاتی را که افسر بر روی آن حساس است را برای شما توضیح دهد تا بتوانید در آزمون عملی راهنمایی و رانندگی قبول شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed