سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

رانندگی بعد دریافت گواهینامه و نکاتی که نمی دانستید

رانندگی بعد دریافت گواهینامه

دریافت گواهینامه و پاس کردن آزمون آیین نامه و شهری! این موضوعalpinestars caschi jordan proto max 720 latex hood oregon football jerseys sac eastpak custom youth hockey jerseys custom youth nfl jersey jordan air force 1 sac eastpak borsa prima classe 8 ft kayak custom youth hockey jerseys custom sublimated hockey jerseys air max 270 women adidas yeezy boost 350 turtle dove امری است که بسیاری از افراد به شدت آن را دنبال کرده و برای آن آماده می‌شوند. اما آیا به نظر شما ماجرا به همینجا ختم می‌شود؟ واقعیت این است که دریافت گواهینامه پایه سوم پایان راه نیست، بلکه آغاز و ابتدای یک مسیر جدید است. چرا که یک راننده تازه کار باید با نکات مهم رانندگی بعد دریافت گواهینامه آشنا باشد. در صورتی که این موارد را ندانید، احتمالlegioiedigea lamilanesaborse mandarinaduckoutlet akuscarpe akuscarpe marellasaldi ynotsaldi gabsoutlet castelli tutto nano jersey 24hbottle akutrekkingshop chilloutshut geoxoutlet negozigeox andcamicienegozi خطا وجود دارد و در پی آن ممکن است از رانندگی زده شوید. با وب سایت آیین نامه رانندگی همراه باشید تا درباره رانندگی بعد دریافت گواهینامه بیشتر بدانید.

چرا رانندگی بعد دریافت گواهینامه نیاز به دقت دارد؟

وقتی افراد برای اخذ گواهینامه و به خصوص برای آزمون شهری آماده می‌شوند، معمولا به تمامی نکات و ریزه کاری‌های این کار دقت می‌کنند. از رانندگی روان، دنده عوض کردن صحیح، کنترل کلاچ و نیم‌کلاچ حرفه‌ای تا رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به دقیق‌ترین و بهترین شکل ممکن! اما معمولا بعد از دریافت گواهینامه، بسیاری از قوانین و مقررات را فراموش می‌کنند و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهند. اگر در سطح شهر دقت کنید، بسیاری از افراد حین گردش به چپ و راست حتی از راهنما استفاده نمی‌کنند!

این رفتارها به شدت می‌تواند خطرناک باشد. اما اهمیت دانستن نکات رانندگی بعد دریافت گواهینامه صرفا به این موارد ختم نمی‌شود.nike nba miami heat ja morant jersey original milan jersey 2022 23 air max 90 sale custom basketball uniforms best wigs durex skin feel buffalo bills jersey adidas yeezy 700 v3 Florida state seminars jerseys ASU Jerseys philadelphia eagles kelly green jersey nike san diego padres best wigs yeezy boost 350v2

رانندگی یک مهارت است. مهارتی که با تجربه بسیار به دست آمده و کامل می‌شود. به همین دلیل است که نمی‌توان رانندگی را با خواندن کتاب و یا صرفا تماشای فیلم آموزشی یاد گرفت. برای اینکه یک فرد بتواند به رانندگی خودرو مسلط شود، باید با استفاده از تجربیات رانندگان خبره، خود این کار را تمرین کند.

بنابراین تجربیات و ریزه کاری‌هایی وجود دارد که با چند جلسه آموزش رانندگی به دست نمی‌آید. این نکات می‌تواند برای رانندگی درون شهری و نیز رانندگی برون شهری و در جاده مهم باشد.

در انتها، علاوه بر همه این‌ها نکاتی فنی مهمی وجود دارد که نیاز است با آن‌ها آشنا باشید. درست است که در دوره آموزش رانندگی چند جلسه کلاس فنی برگزار می‌شود، اما این کافی نیست. برخی موارد با تجربه به دست می‌آید. مواردی که یا با شرایط دشوار مرتبط است و یا با نگهداری صحیح از خودروی خود. با دانستن این نکات خواهید توانست در همه حالات به خوبی و با ایمنی رانندگی کنید و از رانندگی خود لذت ببرید. همچنین دانستن این نکات باعث کاهش هزینه‌ها و خطرات نیز می‎‌شود.

قوانین و مقررات مهمی که باید بعد گواهینامه نیز رعایت کرد

در ابتدا با قوانین و مقررات آغاز می‌کنیم. شاید برخی از این موارد پیش پا افتاده و ساده به نظر بیاید، اما سالانه تصادفات منجر به فوت بسیاری به علت رعایت نکردن آن‌ها رخ می‌دهد. توصیه می‌کنیم این لیست را همواره در یاد داشته باشید.

  • راهنما زدن: اگر می‌خواهید همواره ایمن رانندگی کنید و از حوادث به دور باشید، هیچ گاه اpolo ralph lauren купить josh allen womens jersey michael kors beige outlet geox spaccio online vestiti lunghi eleganti torino vestito lungo con bretelle michael kors beige verset stella perfume scarpe guardiani uomo ssd 500gb samsung 850 evo giga sport Parfums Femme the home deco factor porte manteau canac verset stella perfume nike wmns internationalist rosa ز راهنما دریغ نکنید! حین چرخش به چپ و راست حتما راهنما بزنید. سعی کنید چندین متر قبل از رسیدن به محل مورد نظر راهنما را فعال کنید. یکی از اشتباهات خطرناک این است که بلافاصله در محل چرخش راهنما زده و بچرخید. همچنین در نظر داشته باشید که حین تغییر لاین و نیز ورود به میدان نیز باید از راهنما استفاده کرد. هیچ گاه از راهنما زدن خجالت نکشید و بدانید این کار، نشانه فرهنگ بالای شماست.
  • توقف ممنوع: در جایی که تابلوی توقف ممنوع یا پارک ممنوع وجود دارد نباید پارک و توقف کرد! با اینکه این نکته بدیهی است اما افراد بسیار زیادی آن را نادیده می‌گیرند. نتیجه آن توقیف ماشین و انتقال آن به پارکینگ می‌‎باشد.
  • ورود ممنوع و خط ویژه: رعایت نکردن قوانین مرتبط با ورود ممنوع و خط ویژه اتوبوس و تاکسی، سراسر خطر و ضرر است. اگر به یک خیابان یک طرفه از سمت ورود ممنوع وارد شوید و سانحه‌ای برای شما رخ دهد، قطعا شما مقصر هستید. علاوه بر خسارت مالی و جانی، زمان دیگران نیز گرفته شده و حق آن‌ها ضایع می‌گردد.
  • چراغ قرمز و زرد: رد شدن با سرعت بسیار بالا از چراغ زرد همانا و تصادف همان! این یک اشتباه بزرگ است که به هیچ وجه نباید مرتکب آن شوید. کافی است چند لحظه کوتاه پشت چراغ بمانید تا با ایمنی کامل از آن گذر کنید.

نکات مهم رانندگی بعد دریافت گواهینامه

تجربیات و نکات ریز رانندگی درون شهر بعد گواهینامه

از مقررات و قوانینی که باید طی رانندگی بعد دریافت گواهینامه رعایت شوند گفتیم. حال بهتر است برخی تجربیات مهم رانندگان ماهر را از رانندگی درون شهر بیان کنیم. موضوعی که یک راننده تازه کار به شدت با آن درگیر خواهد بود.

شاید بدانید که در بسیاری از معابر درون شهری در کشور ما، فرهنگ رعایت درست حق تقدم جایگاه خود را پیدا نکرده است. این موضوع ماهانه باعث تصادفات متعددی می‌شود. اگر می‌خواهید در این زمینه موفق باشید، باید در ابتدای کار استراتژی رانندگی خود را معین کنید. به طور کلی اکثر رانندگان یا تهاجمی رانندگی می‌کنند و یا تدافعی. اما کدام یک بهتر و ایمن‌تر است؟

رانندگی تهاجمی می‌تواند به شدت خطرناک باشد. اگر با افرادی که به این صورت رانندگی می‌کنند صحبت کنید، متوجه خواهید شد که فکر می‌کنند آنقدر در رانندگی ماهر هستند که دچار سانحه نشوند! غافل از اینکه راننده هزاران بار رانندگی می‌کند اما حادثه یک بار اتفاق می‌افتد! بهترین کار این است که به صورت روان و عادی رانندگی کنید. نه آنقدر تهاجمی که باعث خطر شود و نه آنقدر تدافعی که نتوانید به راه ادامه دهید.

مهم‌ترین نکته در شهر، همین نکته بالاست. در چهارراه‌ها، میدان‌ها و تقاطع‌ها با داشتن استراتژی درست می‌توان موفق بود.

اما یک نکته مهم و حیاتی برای رانندگی در شهر بعد دریافت گواهینامه، پارک کردن خودرو است. در ابتدا باید به پارک دوبل مسلط باشید. سپس در نظر داشته باشید که دانستن معابر پرترافیک و ساعات شلوغ هم مهم است. هیچ گاه خودرو را زیر تیر چراغ برق یا درخت و امثال آن پارک نکنید. همچنین پارک کردن در ابتدای خیابان و مکان‌های پارک ممنوع خطرناک است.

در پایان توجه داشته باشید که در شهر باید به عابران پیاده، موتورسواران و دوچرخه سواران اجازه تردد بدهید تا مشکلی پیش نیاید.

رانندگی ایمن در خارج شهر پس از دریافت گواهینامه

همان طور که مطلع هستید، تا یک سال پس از دریافت گواهینامه پایه سوم، راننده حق تردد در معابر خارج شهری را ندارد. اما بعد از این زمان و وقتی که برای اولین بار به جاده می‌‎روید، چه نکاتی برای رانندگی برون شهری بعد دریافت گواهینامه را باید رعایت کنید؟

از شهر که خارج شوید، شاید یکی از اولین مواردی که ذهن شما را مشغول می‌کند سرعت خودرو باشد. این یکی از سوالات رایجی است که رانندگان تازه کار و مبتدی می‌پرسند. در وهله اول فراموش نکنید که سرعت بیش از حد بالا و بیش از اندازه پایین، هر دو در خارج شهر می‌توانند خطرناک باشند.

وقتی از شهر خارج شدید، سرعت خود را کمی بالا ببرید. همواره سعی کنید در جاده‌های خلوت و آزادراه‌ها، محدوده سرعت خود را بین 10 کیلومتر کمتر از حد بالا و حد بالا نگاه دارید. یعنی اگر در جاده‌ای سرعت حداکثر 95 کیلومتر بر ساعت است، سرعت را بین 85 تا 95 کنترل کنید. در اتوبان‌ها نیز به حد پایین و بالای سرعت در هر لاین توجه ویژه داشته باشید.

سبقت یک مسئله دیگر در خارج شهر است. توصیه ما این است که هیچ گاه وقتی خط کشی جاده ممتد است، سبقت نگیرید. حتی اگر چند خودروی سنگین جلوی شما در حرکت هستند، بهتر است دقایقی را تحمل کنید. سقبت غیرمجاز می‌تواند به شدت خطرناک باشد.

در خارج شهر اگر مشکلی پیش آمد، باید اولین کار شما راهنما زدن و خارج کردن خودرو از جاده باشد. به هیچ وجه در جاده توقف نکنید.

فراموش نکنید که بسیاری از تصادفات در 15 کیلومتری شهرها و آبادی‌‌‌ها اتفاق می‌افتد. در این فاصله حداکثر دقت را داشته باشید و سرعت خودرو را 10 کیلومتر بر ساعت کمتر کنید. این امر به ایمنی شما کمک شایانی می‌کند.

نکات و تجربیات فنی که باید دانست

آخرین قسمت از این مطلب درباره رانندگی بعد دریافت گواهینامه اختصاص دارد به نکات فنی رایجی و مهمی که باید بدانید. دانستن این نکات برای هر راننده‌ای ضروری است و علاوه بر کاهش هزینه‌ها، می‌تواند احتمال بروز خطرات را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

سرویس کردن خودرو باید همواره و به صورت منظم انجام شود. بهتر است همیشه قبل از سوار شدن، زیر خودرو را چک کنید تا مایعات در این قسمت وجود نداشته باشد. همچنین موتور، چرخ‌ها و لنت و دیگر قسمت‌ها را به صورت مرتب بررسی و تعویض نمایید.

راننده‌های باتجربه می‌گویند که بهتر است همیشه در خودروی خود جعبه یا کیف ابزار (مثل آچار، پیچ گوشتی، چکش و امثال آن) و نیز یک تلمبه یا کمپرسور هوا داشته باشید. همچنین از سلامت چرخ زاپاس خود نیز اطمینان حاصل کنید.

نکته جالبی که احتمالا نمی‌دانستید این است که خاموش و روشن کردن خودرو برای توقف‌های زیر 3 دقیقه سوخت بیشتری نسبت به روشن بودن آن مصرف می‌کند! پس اگر صف پمپ بنزین کوتاه است یا پشت چراغ قرمز ایستاده‌اید، خودرو را خاموش نکنید.

کارهایی که باید حین داغ کردن خودرو، روشن شدن چراغ چک و روغن و باتری و امثال آن کرد را فرابگیرید. این موارد به خصوص در جاده می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

نظر شما چیست؟ آیا تجربیاتی برای رانندگی بعد دریافت گواهینامه دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed