سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

نمونه سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات آیین نامه

اگر به دنبال قبولی صد در صدی در آزمون آیین نامه شهری هستید، نمونه سوالات آیین نامه می‌تواند راهکار خوبی برای شما عزیزان باشد. در سراسر ایران و در هر جا که هستید می‌توانید از این بانک سوال استفاده کنید زیرا که استاندارد آزمون یکی است پس در نتیجه با استفاده از نمونه سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید در مسیر قبولی در آزمون آیین نامه گام بردارید. پیشنهاد می‌کنیم از سوالات استاندارد استفاده کنید و به جای اینکه با انبوهی از سوالات خود را بیشتر سردرگم کنید به سوالات با کیفیت که در سایت موجود است بپردازید. قرار نیست شما با انبوه فراوانی از سوالات ذهن خودتان را خسته کنید و بدتر به خودتان استرس وارد کنید.

دانلود PDF نمونه سوالات آیین نامه

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 1

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 2

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 3

سوالات آیین نامه با جواب 1402

آزمون آیین نامه اصلی یک آزمونی می‌باشد که متقضایان گواهینامه رانندگی و راهنمایی برای دریافت گواهینامه خود نیاز دارند تا درآن قبول شوند و این آزمون شامل نمونه سوالات آیین نامه مختلف در دسته‌بندی‌های خاص می‌باشد که این سوالات از خود کتاب ایین نامه اصلی طرح می‌شوند.

این نمونه سوالات آیین نامه نزدیک به آزمون را مشاهده کنید در انتها پایان آزمون را بزنید تا نمره دریافت کنید:

با این سوالات آنلاین خودتان را محک بزنید

بعد از خواندن نمونه سوالات آیین نامه بالا وقت آن رسیده چند نمونه تصویر هم ببینید و این موارد هم بخوانید تا با سوالات بیشتر اشنا شوید:

نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 1
آزمون اول صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 2
آزمون اول صفحه 2
نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 3
آزمون اول صفحه 3

نمونه سوالات دوم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه دوم صفحه 1
آزمون 2 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه دوم صفحه 2
آزمون 2 صفحه 2

نمونه سوالات سوم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه سوم صفحه 1
آزمون 3 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه سوم صفحه 2
آزمون 3 صفحه 2

نمونه سوالات چهارم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه چهارم صفحه 1
آزمون 4 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه چهارم صفحه 2
آزمون 4 صفحه 2

نمونه سوالات پنجم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه پنجم صفحه 1
آزمون 5 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه پنجم صفحه 2
آزمون 5 صفحه 2

توضیحات درباره آیین نامه و روز امتحان

اما بپردازیم به اینکه تعداد سوال و زمان آزمون ایین‌ نامه به چه صورت است و بر اساس آن زمان خود را مدیریت کنیم. به طور کلی و  هر ساله  آزمون ایین‌ نامه ۳۰ سؤالی می‌باشد. همچنین  تمام سوالات تستی است و تک به تک سوالات از کتاب اصلی یا منبع که  همان کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی است طرح شده است. برای زدن این ۳۰ سؤال در مجموع شما ۲۰ دقیقه زمان دارید تا به این سوالات در سر جلسه پاسخ دهید. نکته مهم این است که  این آزمون آیین نامه دارای نمره منفی است و شما باید مراقب باشید بیش از حد سوالات ابهام دار را  تیک نزنید زیرا می‌تواند یک گزینه درست شما را از بین ببرد و شانس قبولی شما نیز کمتر شود.

چگونه با نمونه سوالات آیین نامه قبول شویم؟

 

خواندن سوالات آیین نامه

اشتباهی  رایجی که در بین هنرجویان وجود دارد است این است که به نمونه آزمون های اصلی اکتفا می‌کنند و در همین بین همیشه این سؤال مطرح است که  آیا کتاب آیین نامه را باید بخوانیم تا در آزمون تستی قبول شویم؟ خیلی از کسانی که از مرحله آزمون‌های شهری و کتبی راهنمایی و رانندگی عبور کرده‌اند اعتقاد دارند هنرجویان می‌توانند تنها با خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به قبولی دست پیدا کنند. اما اگر شما هم با این استراتژی قرار است پیش بروید، باید بگوییم مسیر بس اشتباهیست! حتماً شما هم شنیده‌اید که بعضی از افراد می‌گویند لازم نیست کتاب ایین نامه را بخوانید و شما با خواندن نمونه سوالات پرتکرار آیین نامه را پیدا می‌کنید و این خواندن به شما کمک می‌کند تا در آزمون آیین نامه قبول شوید. پس بهتره کتاب را بخوانید و بعد سوالات را حل کنید.

خرید پکیج‌های مختلف نمونه سوال

اگر شما نمی‌خواهید درآیین نامه در این دام بیوفتید با ما در ادامه نیز همراه باشید تا نکات مهم این موضوع را با هم بررسی کنیم.  احتمالاً در خیلی از سایت‌های مختلف دیده‌اید که نوشته شده است تنها با مطالعه سوالات آیین نامه می‌توانید صد در صد نمره کامل بگیرید و قبولی شما در آیین نامه تضمینی است. در نهایت شما نیز اقدام به خرید پکیج‌های مختلف نمونه سوالات آیین نامه می‌کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

نکته‌ای که شاید خیلی از هنرجویان به آن دقت نکنند این است که مطالعه همه نمونه سوالات اصلی می‌تواند از شما ۵ الی ۱۰ ساعت زمان بگیرد و در نهایت شما با ۶۰۰ سؤال آیین نامه مواجه می‌شوید که در وسط مطالعه خود شاید از  آن‌ها دست بکشید و دلتان بخواهد که زمان برگردد و شما یک بار کتاب را به طور دقیق مطالعه کنید!

هیچ تضمینی وجود ندارد که شما نمونه سوالات آیین نامه اصلی را دانلود کنید و دقیقاً همان ۳۰ سؤال آزمون اصلی شما با این نمونه سوالاتی که برای آن وقت می‌گذارید و مطالعه می‌کنید همخوانی داشته باشد. پس اگر بخواهید احتمال آمدن سؤالات مشابه را بالاتر ببرید باید ۶۰۰ سوال تستی را بخوانید تا حداقل ۲۵ سوال از این نمونه سوالات در آزمون شما بیاید در واقع برای مسلط شدن شما در آیین نامه میباشد. پس بهتره پکیج خریداری شده را همراه با سوالات دیگر سایت ما که رایگان هست مطالعه نمایید.

نمونه سوالات مهم آیین نامه اصلی

خبر خوب این است که ما سعی کرده‌ایم با کیفیت‌ترین نمونه سوالات اصلی آیین نامه را در اختیار شما قرار دهیم تا با استفاده از آن‌ها در آزمون خود شاهکار کنید. هدف ما از این تضمین این است به شما اطمینان صد در صد دهیم که قبول می‌شوید پس با اطمینان خاطر این سوالات را دانلود کنید. خیلی از افراد با دقت و ریز بینی و نکته‌برداری از همین سؤالات توانسته‌اند جزوه‌های مختلفی از آزمون های قبلی را استخراج کنند و آن را در اختیار هنرجویان دیگر بگذارند. این امر نشان دهنده این است که داشتن این سوالات کمک شایانی به شما می‌کند.

قبولی در آیین نامه

هنرجوی عزیز بعد  از قبولی در آزمون کتبی اجازه حضور در آزمون عملی را  دارد. در صورتی که متقاضی در آزمون کتبی قبول نشود باید یک یا دو جلسه در کلاس‌های آموزشی شرکت کند و دوباره برای حضور در آزمون کتبی اقدام نماید.  اگر به دنبال بهترین راه برای کسب موفقیت در مرحله آزمون کتبی هستید از  مرور سخت‌ترین سوالات آیین نامه رانندگی دست برندارید! مرور این سوالات می‌تواند باعث آگاهی بخشی و ایجاد ذهنی باز برای متقاضیان تصدیق نامه رانندگی نسبت به نوع و تعداد سوالات آزمون‌ها شود. حالا وقت آن رسیده است که بپردازیم نمونه سوالات آیین نامه اصلی چیست و چه کمکی قرار است به هنرجویان بکند؟

مرور نمونه سوالات

از مهم‌ترین مزیت‌هایی که نمونه سوالات می‌تواند داشته باشد این است که هنرجویان می‌توانند پاسخ مناسب‌تری به پرسش‌های آزمونی بدهند. از همه مهم‌تر این است که جنبه‌های مختلف قوانین و مقررات و مهارت‌های رانندگی را می‌آموزند و با آن‌ها آشنا می‌شوند. هر چقدر ذهن شما با سؤالات سخت‌تری مواجه شوند ذهن به صورت دقیق‌تر و جزئی‌تر می‌تواند به تجزیه و تحلیل نمونه سوالات بپردازد. مرور سوالات مهم آیین نامه با جواب به شما کمک می‌کند تا در زمان آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی استرس کمتری داشته باشید و با ذهنی دقیق و قلبی آرام به سؤالات در حین آزمون پاسخ دهید.

نکاتی برای سوالات و آزمون آیین نامه

پس این سوالات مهم‌ترین فایده‌ای که دارند این است که در آرامش قلبی شما مؤثرند و به شما اعتماد به نفس لازم را برای جنگیدن و کسب نمره قبولی در آزمون آیین نامه می‌دهند. نمونه سوالات ایین نامه را جدی بگیرید و چندین باره روی آن‌ها مرور داشته باشید. آنچه در این کتاب ذکر شده است شما را با فرهنگ رانندگی آشنا می‌کند و فرصت خوبی خواهد بود برای ارتقاء سطح فرهنگی خود. چیزی که تأکید مؤلفان و نویسندگان است لزوماً آشنایی با اصوا فنی ماشین و نحوه استفاده از ماشین نیست بلکه بیشتر به این مسأله توجه دارند که آیا راننده محترم به آیین رانندگی کردن توجه دارد؟

سوالات آیین‌ نامه براساس کتاب قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی

در تمام بخش‌های آیین نامه به  توصیف قوانین رانندگی و تابلو‌ها پرداخته شما باید دستورات  افسر راهنمایی و رانندگی را به خوبی متوجه شوید. آگاهی از گذر از کدام مسیر برای شما مجاز است نیز لازم است. با ساتفاده از این سؤالات با  انواع جاده‌ها، چراغ‌های خودرو و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، خط‌کشی‌ها و خطوط مجاز برای عبور آشنا خواهید شد. در بخش‌های مختلفی از نمونه سوالات لزوم بستن کمربند ایمنی، معاینه‌های خودرو، علامت‌هایی که پلیس با دست اشاره می‌کند، اصول رانندگی در شب و روز، قوانین رانندگی در جاده‌های اصلی و فرعی، شکل تابلو‌ها و رنگ آن‌ها وجود دارد.

همچنی به طور دقیق‌تر به  مفهوم خط‌کشی‌ها، مفهوم تابلو‌ها (تابلو‌های اخطاری، انتظامی، اخباری، مکمل و برچسب‌ها)، مقررات رانندگی و حق تقدم‌ها، فاصله‌های عرضی و طولی که باید رعایت شوند  می پردازد. البته تمام نکات کتاب درخصوص  تخلفات رانندگی و هشدار‌ها  نیز در این مجموعه نمونه سوالات قرار دارد.

مهارت بین‌المللی

با توجه به اینکه شما آزمون مهمی دارید که بعد از قبولی در این آزمون آیین نامه شما یک مهارت بین‌المللی را می‌آموزید در نهایت باید توجه داشته باشید که بر اساس به روز‌ترین کتاب‌ها و آخرین تغییرات کتاب درسی خود، مطالعه داشته باشید. زیرا که اگر شما کتاب‌های دسته دوم تهیه کنید ممکن است به خاطر چاپ قدیم بودن آن‌ها از بعضی از نکات محروم شوید و در نهایت در آزمون اصلی خود نیز دچار مشکل شوید.

اصولی خواندن کتاب و منبع درسی می‌تواند راه موفقیت را برای شما هموار کند همچنین به خاطر داشته باشید بسیاری از هنرجویان با استفاده از یک منبع کمکی استاندارد و دقیق توانسته‌اند با سرعت بالاتری نسبت به رقبای خود امتیاز قبولی را کسب کنند. نظر ما این است که نمونه سوالات اصلی می‌تواند در آزمون شهری و در مقابل افسر نیز  راهنمای شما باشد زیرا که این سؤالات مروری خواهد داشت بر تمام قوانین راهنمایی و رانندگی که در کتاب نوشته شده‌اند. در نتیجه می‌توانید از این سؤالات استفاده کنید و چناچه در حین آزمون افسر از شما سؤالی پرسید بتوانید با تسلط کامل به آن پاسخ دهید. در آزمون شهری نحوه نشستن صحیح در خودرو و رعایت اصول بازدید از خودرو بحث پس در نتیجه  رعایت یا رعایت نکردن هرکدام از آن‌ها ممکن است در قبولی یا مردودی شما در آزمون آیین نامه تأثیرگذار باشد.

عدم تجاوز به حریم دیگران

مسأله  آشنایی با سیستم‌های فنی خودرو نیز اهمیت زیادی در قبول شما دارد. در این بخش به سوالات آیین نامه اصلی لازم  دارید تا نکات برایتان مرور شود. بخش‌های مختلف این بحث که در کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ذکر شده است شامل مواردی مثل آشنایی با ابزار خودرو، چگونگی راندن و راه‌اندازی خودرو، نمای داخلی و اجزای مهم آن، استارت و حالت خاموش و روشن سوئیچ، پدال‌ها، انواع ترمز است. مرور و دوره این بخش از کتاب و سوالات در آزمون اصلی و شهری شما بسیار کمک‌کننده است.

رعایت اصول رانندگی

از مسائلی که این روز‌ها در جامعه از آن صحبت می‌شود که مربوط به آیین نامه است و افراد بزرگ نیز به آن توصیه کرده‌اند، حفظ حقوق اجتماعی است. عدم تجاوز به حریم دیگران از اهمیت بالایی برخوردار است شاید خیلی از مواردی که ما زیر پایمان می‌گذاریم و به آن توجه نداریم باعث از دست رفتن بخش بزرگی از حقوق دیگران باشد. در خاطر داشته باشید هر چه سن شما کمتر باشد قدرت نهادینه کردن این مسائل بالاتر خواهد بود. نهادینه کردن تنها با مطالعه چندین و چندباره کتاب آیین راهنمایی و رانندگی ممکن است و البته تست زدن در رابطه با آن و داشتن نمونه سوالات نیز می‌تواند در این راستا روشنا بخش شما باشد. برای اینکه  حقوق شهروندان  را ضایع نکینم می‌توانیم با رعایت اصول رانندگی شروع کنیم درست است که خیلی از این نکات ریز و جزئی هستند اما در سطح کلان می‌توانند اثرات مطلوبی بر کل جامعه بگذارند. البته به نوعی شما با رعایت همین اصول می‌توانید به خود افتخار کنید و نسل‌های بعد از شما نیز از شما الگو بگیرند.

روش طلایی قبولی در آیین نامه

جالبه بدانید بسیاری از افراد بار اول در آیین نامه قبول نمی شوند و باید دوباره آزمون را شرکت کنند و افراد نسبتا زیادی بار دوم و سوم هم قبول نمی شوند و باعث می شود هزینه زیادی هدر برود و زمان زیادی صرف شود تا در آیین نامه اصلی قبول شوند. و اما راه حل چیست؟ شما می توانید کتاب آیین نامه را کامل بخوانید زمانی که مسلط شدید نمونه سوالات آیین نامه سایت ما را حل کنید و بخوانید تا قبولی شما قطعی شود. همچنین شما می توانید کتاب را فقط یک مروری داشته باشید و به سراغ نمونه سوالات آیین نامه بروید چرا که نمونه سوالات زیادی در سایت ما وجود دارد و تمام بخش های کتاب را در بر میگیرد همچنین با سوالات آیین نامه شباهت دارد بنابراین درصد قبولی شما بسیار زیاد می شود. همچنین برای شب آزمون هم حتما نمونه سوالات مهم را بخوانید و مرور کنید. همچنین می توانید از بسته طلایی سوالات سایت هم استفاده کنید تا به راحتی سوالات مهمتر به صورت PDF دسترسی داشته باشید و هر نمونه به صورت 30 سوال 4 گزینه ای در اختیار شما باشد و با خواندن و تمرین کردن قبولی شما در آزمون قطعی شود.

3 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed