سوالات آیین نامه رانندگی به صورت بسته

نمونه سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات آیین نامه

اگر به دنبال قبولی صد در صدی در آزمون آیین نامه شهری هستید، نمونه سؤالات آیین نامه اصلی می‌تواند راهکار خوبی برای شما عزیزان باشد. در سراسر ایران و در هر جا که هستید می‌توانید از این بانک سؤال استفاده کنید زیرا که استاندارد آزمون یکی است پس در نتیجه با استفاده از نمونه سؤالات آیین نامه اصلی می‌توانید در مسیر قبولی در آزمون آیین نامه گام بردارید. پیشنهاد می‌کنیم  از سؤالات استاندارد استفاده کنید و به جای اینکه با انبوهی از سؤالات خود را بیشتر سردرگم کنید به  نمونه سؤالات آیین نامه اصلی با کیفیت که در سایت موجود است، بپردازید. قرار نیست شما با انبوه فراوانی از سؤالات ذهن خودتان را خسته کنید و بدتر به خودتان استرس وارد کنید.

دانلود PDF نمونه سوالات آیین نامه

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 1

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 2

دانلود پی دی اف نمونه سوالات آیین نامه بخش 3

نمونه سوالات آیین نامه اصلی

آزمون آیین نامه اصلی یک آزمونی می‌باشد که متقضایان گواهینامه رانندگی و راهنمایی برای دریافت گواهینامه خود نیاز دارند تا درآن قبول شوند و این آزمون شامل سؤالات مختلف در دسته‌بندی‌های خاص می‌باشد که این سؤالات از خود کتاب ایین نامه اصلی طرح می‌شوند.

نمونه سوالات آیین نامه را میتوانید در اینجا بخوانید:

نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 1
آزمون اول صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 2
آزمون اول صفحه 2
نمونه سوال آیین نامه اول صفحه 3
آزمون اول صفحه 3

نمونه سوال دوم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه دوم صفحه 1
آزمون 2 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه دوم صفحه 2
آزمون 2 صفحه 2

نمونه سوال سوم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه سوم صفحه 1
آزمون 3 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه سوم صفحه 2
آزمون 3 صفحه 2

نمونه سوال چهارم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه چهارم صفحه 1
آزمون 4 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه چهارم صفحه 2
آزمون 4 صفحه 2

نمونه سوال پنجم دارای 2 صفحه

نمونه سوال آیین نامه پنجم صفحه 1
آزمون 5 صفحه 1
نمونه سوال آیین نامه پنجم صفحه 2
آزمون 5 صفحه 2

با این نمونه سوالات آنلاین خودتان را محک بزنید

این نمونه سوالات نزدیک به آزمون را مشاهده کنید در انتها پایان آزمون را بزنید تا نمره دریافت کنید:

شرکت در آزمون آیین نامه

ایین نامه شامل ۳۰ سؤال است

اما بپردازیم به اینکه تعداد سؤال و زمان آزمون ایین‌ نامه به چه صورت است و بر اساس آن زمان خود را مدیریت کنیم. به طور کلی و  هر ساله  آزمون ایین‌ نامه ۳۰ سؤالی می‌باشد. همچنین  تمام سؤالات تستی است و تک به تک سؤالات از کتاب اصلی یا منبع که  همان کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی است طرح شده است. برای زدن این ۳۰ سؤال در مجموع شما ۲۰ دقیقه زمان دارید تا به این سؤالات در سر جلسه پاسخ دهید. نکته مهم این است که  این آزمون دارای نمره منفی است و شما باید مراقب باشید بیش از حد سؤالات ابهام دار را  تیک نزنید زیرا می‌تواند یک گزینه درست شما را از بین ببرد و شانس قبولی شما نیز کمتر شود.

چگونه با نمونه سوالات آیین نامه قبول شویم؟

 

خواندن سوالات آیین نامه اصلی

اشتباهی  رایجی که در بین هنرجویان وجود دارد است این است که به نمونه آزمون های اصلی اکتفا می‌کنند و در همین بین همیشه این سؤال مطرح است که  آیا کتاب آیین نامه را باید بخوانیم تا در آزمون تستی قبول شویم؟ خیلی از کسانی که از مرحله آزمون‌های شهری و کتبی راهنمایی و رانندگی عبور کرده‌اند اعتقاد دارند هنرجویان می‌توانند تنها با خواندن نمونه سوالات ایین نامه اصلی به قبولی دست پیدا کنند. اما اگر شما هم با این استراتژی قرار است پیش بروید، باید بگوییم مسیر بس اشتباهیست! حتماً شما هم شنیده‌اید که بعضی از افراد می‌گویند لازم نیست کتاب ایین نامه را بخوانید و شما با خواندن سوالات پرتکرار آیین نامه را پیدا می‌کنید و این  خواندن  به شما کمک می‌کند تا در آزمون آیین نامه قبول شوید.

خرید پکیج‌های مختلف نمونه سؤال

اگر شما نمی‌خواهید در این دام بیوفتید با ما در ادامه نیز همراه باشید تا نکات مهم این موضوع را با هم بررسی کنیم.  احتمالاً در خیلی از سایت‌های مختلف دیده‌اید که نوشته شده است تنها با مطالعه سوالات آیین نامه می‌توانید صد در صد نمره کامل بگیرید و قبولی شما در آزمون تضمینی است. در نهایت شما نیز اقدام به خرید پکیج‌های مختلف نمونه سؤال می‌کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

نکته‌ای که شاید خیلی از هنرجویان به آن دقت نکنند این است که مطالعه همه نمونه سوالات اصلی می‌تواند از شما ۵ الی ۱۰ ساعت زمان بگیرد و در نهایت شما با ۶۰۰ سؤال آیین نامه مواجه می‌شوید که در وسط مطالعه خود شاید از  آن‌ها دست بکشید و دلتان بخواهد که زمان برگردد و شما یک بار کتاب را به طور دقیق مطالعه کنید!

هیچ تضمینی وجود ندارد که شما سوالات اصلی را دانلود کنید و دقیقاً همان ۳۰ سؤال آزمون اصلی شما با این نمونه سؤالاتی که برای آن وقت می‌گذارید و مطالعه می‌کنید همخوانی داشته باشد. پس اگر بخواهید احتمال آمدن سؤالات مشابه را بالاتر ببرید باید ۶۰۰ سؤال تستی را بخوانید تا حداقل ۲۵ سؤال از این نمونه سؤالات در آزمون شما بیاید!

با کیفیت‌ترین نمونه سوالات ایین نامه اصلی

خبر خوب این است که ما سعی کرده‌ایم با کیفیت‌ترین نمونه سوالات ایین نامه را در اختیار شما قرار دهیم تا با استفاده از آن‌ها در آزمون خود شاهکار کنید. هدف ما از این تضمین این است به شما اطمینان صد در صد دهیم که قبول می‌شوید پس با اطمینان خاطر این سؤالت را دانلود کنید. خیلی از افراد با دقت و ریز بینی و نکته‌برداری از همین سؤالات توانسته‌اند جزوه‌های مختلفی از آزمون های قبلی را استخراج کنند و آن را در اختیار هنرجویان دیگر بگذارند. این امر نشان دهنده این است که داشتن این نمونه سؤالات کمک شایانی به شما می‌کند.

نمونه سوالات آیین نامه اصلی  چیست؟

هنرجوی عزیز بعد  از قبولی در آزمون کتبی اجازه حضور در آزمون عملی را  دارد. در صورتی که متقاضی در آزمون کتبی قبول نشود باید یک یا دو جلسه در کلاس‌های آموزشی شرکت کند و دوباره برای حضور در آزمون کتبی اقدام نماید.  اگر به دنبال بهترین راه برای کسب موفقیت در مرحله آزمون کتبی هستید از  مرور سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی دست برندارید! مرور این سؤالات می‌تواند باعث آگاهی بخشی و ایجاد ذهنی باز برای متقاضیان تصدیق نامه رانندگی نسبت به نوع و تعداد سؤالات آزمون‌ها شود. حالا وقت آن رسیده است که بپردازیم نمونه سوالات آیین نامه اصلی چیست و چه کمکی قرار است به هنرجویان بکند؟

مرور نمونه سوالات مهم آیین نامه رانندگی

از مهم‌ترین مزیت‌هایی  این نمونه سؤالات می‌تواند داشته باشد این است که هنرجویان می‌توانند پاسخ مناسب‌تری به پرسش‌های آزمونی بدهند. از همه مهم‌تر این است که جنبه‌های مختلف قوانین و مقررات و مهارت‌های رانندگی را می‌آموزند و با آن‌ها آشنا می‌شوند. هر چقدر ذهن شما با سؤالات سخت‌تری مواجه شوند ذهن به صورت دقیق‌تر و جزئی‌تر می‌تواند به تجزیه و تحلیل سؤالات بپردازد. مرور نمونه سوالات آیین نامه با جواب به شما کمک می‌کند تا در زمان آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی استرس کمتری داشته باشید و با ذهنی دقیق و قلبی آرام به سؤالات در حین آزمون پاسخ دهید.

 

نکاتی برای سوالات و آزمون آیین نامه

پس این نمونه سؤالات مهم‌ترین فایده‌ای که دارند این است که در  آرامش قلبی شما مؤثرند و به شما اعتماد به نفس لازم را برای جنگیدن و کسب نمره قبولی در آزمون آیین نامه می‌دهند. نمونه سوالات ایین نامه را جدی بگیرید و چندین باره روی آن‌ها مرور داشته باشید.   آنچه در این کتاب ذکر شده است شما را با فرهنگ رانندگی آشنا می‌کند و فرصت خوبی خواهد بود برای ارتقاء سطح فرهنگی خود. چیزی که تأکید مؤلفان و نویسندگان است لزوماً آشنایی با اصوا فنی ماشین و نحوه استفاده از ماشین نیست بلکه بیشتر به این مسأله توجه دارند که آیا راننده محترم به آیین  رانندگی کردن توجه دارد؟

کتاب و نمونه سوالات آیین‌ نامه اصلی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی

در تمام بخش‌ها به  توصیف قوانین رانندگی و تابلو‌ها پرداخته شما باید دستورات  افسر راهنمایی و رانندگی را به خوبی متوجه شوید. آگاهی از گذر از کدام مسیر برای شما مجاز است نیز لازم است. با ساتفاده از این سؤالات با  انواع جاده‌ها، چراغ‌های خودرو و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، خط‌کشی‌ها و خطوط مجاز برای عبور آشنا خواهید شد. در بخش‌های مختلفی از نمونه سوالات لزوم بستن کمربند ایمنی، معاینه‌های خودرو، علامت‌هایی که پلیس با دست اشاره می‌کند، اصول رانندگی در شب و روز، قوانین رانندگی در جاده‌های اصلی و فرعی، شکل تابلو‌ها و رنگ آن‌ها وجود دارد.

همچنی به طور دقیق‌تر به  مفهوم خط‌کشی‌ها، مفهوم تابلو‌ها (تابلو‌های اخطاری، انتظامی، اخباری، مکمل و برچسب‌ها)، مقررات رانندگی و حق تقدم‌ها، فاصله‌های عرضی و طولی که باید رعایت شوند  می پردازد. البته تمام نکات کتاب درخصوص  تخلفات رانندگی و هشدار‌ها  نیز در این مجموعه سؤالات قرار دارد.

مهارت بین‌المللی

با توجه به اینکه شما آزمون مهمی دارید که بعد از قبولی در این آزمون شما یک مهارت بین‌المللی را می‌آموزید در نهایت باید توجه داشته باشید که بر اساس به روز‌ترین کتاب‌ها و آخرین تغییرات کتاب درسی خود، مطالعه داشته باشید. زیرا که اگر شما کتاب‌های دسته دوم تهیه کنید ممکن است به خاطر چاپ قدیم بودن آن‌ها از بعضی از نکات محروم شوید و در نهایت در آزمون اصلی خود نیز دچار مشکل شوید.

اصولی خواندن کتاب و منبع درسی می‌تواند راه موفقیت را برای شما هموار کند همچنین به خاطر داشته باشید بسیاری از هنرجویان با استفاده از یک منبع کمکی استاندارد و دقیق توانسته‌اند با سرعت بالاتری نسبت به رقبای خود امتیاز قبولی را کسب کنند. نظر ما این است که نمونه سوالات اصلی می‌تواند در آزمون شهری و در مقابل افسر نیز  راهنمای شما باشد زیرا که این سؤالات مروری خواهد داشت بر تمام قوانین راهنمایی و رانندگی که در کتاب نوشته شده‌اند. در نتیجه می‌توانید از این سؤالات استفاده کنید و چناچه در حین آزمون افسر از شما سؤالی پرسید بتوانید با تسلط کامل به آن پاسخ دهید. در آزمون شهری نحوه نشستن صحیح در خودرو و رعایت اصول بازدید از خودرو بحث پس در نتیجه  رعایت یا رعایت نکردن هرکدام از آن‌ها ممکن است در قبولی یا مردودی شما در آزمون تأثیرگذار باشد.

عدم تجاوز به حریم دیگران

مسأله  آشنایی با سیستم‌های فنی خودرو نیز اهمیت زیادی در قبول شما دارد. در این بخش به سوالات آیین نامه اصلی لازم  دارید تا نکات برایتان مرور شود. بخش‌های مختلف این بحث که در کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ذکر شده است شامل مواردی مثل آشنایی با ابزار خودرو، چگونگی راندن و راه‌اندازی خودرو، نمای داخلی و اجزای مهم آن، استارت و حالت خاموش و روشن سوئیچ، پدال‌ها، انواع ترمز است. مرور و دوره این بخش از کتاب و نمونه سؤالات در آزمون اصلی و شهری شما بسیار کمک‌کننده است.

 

رعایت اصول رانندگی

از مسائلی که این روز‌ها در جامعه از آن صحبت می‌شود و افراد بزرگ نیز به آن توصیه کرده‌اند، حفظ حقوق اجتماعی است. عدم تجاوز به حریم دیگران از اهمیت بالایی برخوردار است شاید خیلی از مواردی که ما زیر پایمان می‌گذاریم و به آن توجه نداریم باعث از دست رفتن بخش بزرگی از حقوق دیگران باشد. در خاطر داشته باشید هر چه سن شما کمتر باشد قدرت نهادینه کردن این مسائل بالاتر خواهد بود. نهادینه کردن تنها با مطالعه چندین و چندباره کتاب آیین راهنمایی و رانندگی ممکن است و البته تست زدن در رابطه با آن و داشتن نمونه سؤالات نیز می‌تواند در این راستا روشنا بخش شما باشد. برای اینکه  حقوق شهروندان  را ضایع نکینم می‌توانیم با رعایت اصول رانندگی شروع کنیم درست است که خیلی از این نکات ریز و جزئی هستند اما در سطح کلان می‌توانند اثرات مطلوبی بر کل جامعه بگذارند. البته به نوعی شما با رعایت همین اصول می‌توانید به خود افتخار کنید و نسل‌های بعد از شما نیز از شما الگو بگیرند.

از جمله حقوقی که نباید ضایع شوند به قرار زیر است:

  • پارک نکردن در مقابل پارکینگ‌ها و پل‌ها و در نزدیکی تقاطع‌ها
  • نزدن بوق  به صورت متوالی برای ادای احترام،
  • استفاده نکردن از چراغ‌های نوربالا  زمانی که  به خودرو مقابل در جهت مخالف نزدیک می‌شوید
  • انجام ندادن رفتار‌های تهاجمی و پرخاشگرانه
  • انجام رانندگی صحیح و مطمئن با رعایت نکات اصولی

1 دیدگاه. Leave new

  • سلام سایت آیین نامه رانندگی عالی بود واقعا تشکر میکنم ازتون من فقط 1 روز از سوالاتتون استفاده کردم قبول شدم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed